Menu
Hvem er online
1 registrerede (Kefas) og 7 gæster online.

Statistik
2536 Brugere
23 Fora
7153 Tråde
116397 Indlæg
JesusNet anbefaler
Muligheder
Gå til
#37418 - 01/10/2004 12:55 en lille forbedring?
xanadu2000
Bruger

Reg.: 12/06/2002
Indlæg: 65
Sted: Svendborg
Kære Webmaster

Jeg er meget tilfreds med JesusNet. I giver en stor rigdom af viden fra jer, og det er nemt at finde rundt i "butikken". Men en lille forbedring kunne måske være til overvejelse:

I oversigen, f.eks. når man kommer ind i Debatforum eller i Brevkassen, kan man se, hvor mange indlæg, der er. Men det ville være en hjælp, hvis man i oversigten kunne se, hvornår der sidst var kommet et nyt indlæg eller lign. Som det er nu, skal man klikke indenfor for at finde ud af det.

Mange gode hilsener

Herren Jesu Kristi nåde og Guds kærlighed og Helligåndens fællesskab være med jer alle!

xanadu2000

Til toppen 
Hold dig ajour med JesusNet.dk
#37419 - 01/10/2004 18:23 Re: en lille forbedring? [Re: xanadu2000]
Nardus
GlobalModerator
Bruger

Reg.: 17/08/2001
Indlæg: 814
Sted: Brabrand
Kære xanadu2000!

Først tak for de rosende om JesusNet. Det er rart at vide, at du kan bruge indholdet til noget samt at navigationen er nem at finde rundt i.

I begyndelsen havde vi datoen med for sidste i indlæg i debatoversigten, men det blev lidt for kompakt, idet siden ikke er særlig bred, hvorfor det blev fjernet igen og nu kun fremgår i selve forum'et.

Du kan jo stadig se, om der er kommet et nyt indlæg eller ej ved hjælp af de små røde tal. De siger godt nok ikke så meget om tidspunktet, de er skrevet på, men du ved vel hvornår du sidst har været på JesusNet

Med venlig hilsen

Kristian Lindholm

Til toppen 
#37420 - 03/01/2005 21:59 Re: en lille forbedring? [Re: Nardus]
Anonym
Anonym


En løsning kunne være at bruge "tooltips", altså at man kunne se datoen, når man kørte musen hen over antallet af nye meddelelser (teknisk: <span title="Sidste indlæg: xx-xx-xxx">(3)</span>)

Til toppen 
#37421 - 03/01/2005 23:00 Re: en lille forbedring? [Re: ]
Nardus
GlobalModerator
Bruger

Reg.: 17/08/2001
Indlæg: 814
Sted: Brabrand
Kære Benjax!

Tak for dit forslag. Vi vil overveje, om det er noget, der er behov for at indføre eller ej. Som det er nu, fremgår det jo, når du kommer ind i selve forum'et.

Med venlig hilsen

Kristian Lindholm
admin

Til toppen 



Ordstyrer:  Nardus 

| Sitemap | Til toppen© 2001-2012 Indre Mission. Ansv. redaktør: Peter Guldager Dahl. JesusNet.dk må citeres efter aftale. Alle henvisninger til siden er velkomne.
Silkjær