Hej,
det er fint til at finde ud af, ændringerne er til at overskue, og spændende med det nye deleforum.
Der er dog problemer når jeg vil sende private beskeder til andre brugere. Dels ruller skærmbilledet op til toppen, når jeg bevæger mig rundt med musemarkøren nede i beskeden for at indskyde ord, og også så snart jeg skriver og skærmen/ruden skal rulle med ned for at følge den linie jeg skriver i med musemarkøren.
Beskeden vil heller ikke sendes.
Der sker det at når jeg har gennemset indlægget (og også når jeg bare klikker send uden at gennemse), så skifter skærmen til et lyst/hvidt billede, hvor der nede i bunden til venstre står Udført. Men beskeden står ikke som afsendt der hvor jeg kan se korrespondancen med den jeg skriver med (altså indlæggene kan normalt ses i en tråd under hinanden..).
Problemet med at skærmen ikke vil rulle med ned når jeg skriver mere end der kan stå i ruden/skærmbilledet i beskeder, er ret besværligt når jeg skriver længere beskeder og gør det næsten umuligt at få overblik over det jeg skriver, mens jeg er i gang med at skrive.
Håber at I kan hjælpe.
Det skal nok blive helt godt !

mvh. Tau
PS. GODT at beskeden dog ikke forsvinder, når jeg prøver at sende, og så vælger Tilbage knappen oppe i venstre hjørne af skærmen (hvid pil på blå cirkel), den stod der stadig, sidst jeg forsøgte her til morgen ved lidt over 7 tiden..